Putin po raz pierwszy po serii ataków Ukrainy zabrał głos. Odrzucił negocjacje z Zełeńskim

Władimir Putin zabrał głos pierwszy raz po serii ataków ze strony Ukrainy i odniósł się do propozycji spotkania, jaka wypłynęła od Wołodymyra Zełeńskiego. Prezydent Ukrainy zaproponował dziś rozmowę twarzą w twarz z rosyjskim dyktatorem i zawieszenie broni. Co na to Moskwa?

Putin nazywa Zełeńskiego terrorystą

Prezydent Zełeński położył na stół propozycję, by Rosja i Ukraina wstrzymały działania wojenne do momentu osobistego spotkania obu przywódców. Dodał, że rozejm może trwać choćby 24 godziny, bo on gotów jest pojawić się gdziekolwiek choćby jutro. Jego zdaniem na taki format otwarci są również prezydenci Turcji i USA, bo zależy im na osiągnięciu porozumienia.

W swoim przemówieniu Putin natomiast odrzucił te propozycje, nazywając działania Kijowa z ostatnich dni aktami terroru. Nie zauważając, że to jego wojska od trzech lat niszczą ukraińskie miasta i dziesiątkują ludność, powiedział, że nie da się negocjować w warunkach terroru.

Zdaniem Putina, który jednocześnie przyznał, że wczorajsze ataki Ukrainy dosięgły linii kolejowych w regionach briańskim i kurskim, Kijów swoimi czynami potwierdził, że nie chce pokoju.

Putin to terrorysta

W podobnym tonie o Putinie mówił dziś Zełeński, przekonując, że jeśli rosyjski dyktator nie zechce się z nim spotkać, oznaczać to będzie, że na Kremlu nie ma dobrej woli.

Od momentu pierwszych rozmów telefonicznych z Donaldem Trumpem na temat pokoju w Ukrainie, Rosja wystrzeliła w kierunku ukraińskich miast setki rakiet i tysiące dronów, zabijając i raniąc setki ludzi.

Czytaj także: Rozszerzenie NATO czy rosyjski imperializm: co jest winne wojnie w Ukrainie?

tabelka dotacje PL

W tym tygodniu

SimRus – Symulator Ruskiego Miru

SimRus - Symulator Ruskiego Miru, czyli jak wygląda życie w Rosji. Tekst stworzony na podstawie prawdziwych historii.

Musk kupił Twittera z pomocą funduszu 8VC, który zatrudnia synów rosyjskich oligarchów

Sąd w Kalifornii nakazał firmie X ujawnić dane swoich inwestorów. Wśród nich znalazł się fundusz 8VC, który obecnie zatrudnia synów rosyjskich oligarchów.

Partia Umarłych przeciwko putinowskiej Rosji

Partia Umarłych rozpoczęła swą działalność jako projekt artystyczny i polityczny w 2017 roku w Petersburgu i stała się znana ze swoich akcji, występów i innych wydarzeń w Rosji. Władze Kremla uznały ją za zagrożenie i zaczęły prześladować jej członków. Wielu działaczy partii zostało zmuszonych do emigracji i obecnie organizują podobne akcje na całym świecie.

Ukraińscy żołnierze szukają zemsty na siłach Putina w Kursku

Ukraińcy szukają zemsty na swój sposób i chcą napierać na terytorium wroga - relacjonuje z Ukrainy Askold Krushelnycky.

O papieżu i Bogu w czasie wojny: Paweł Gonczaruk, biskup, który został w Charkowie [WIDEO]

Biskup diecezji charkowsko-zaporoskiej Paweł Gonczaruk nie opuścił miasta, leżącego bardzo blisko linii frontu przez całą inwazję Rosji na Ukrainę.

Rosyjskie zagrożenie militarne dla krajów UE w epoce sztucznej inteligencji [ROZMOWA]

Wywiady wielu krajów Europy coraz głośniej informują, że rosyjskie zagrożenie militarne, to wcale może nie być perspektywa lat. Politycy natomiast zdają się te przesłanki ignorować, nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę Rosja już teraz jest gotowa do wojny z krajami Unii Europejskiej i potrzebowałaby kilku miesięcy na przegrupowanie, tak aby mieć siłę na ofensywę np. na Polskę czy kraje bałtyckie.

Andrzej Ossowski zaatakowany przez Rosjan. Wiemy, kto stoi za dezinformacją

Prof. Andrzej Ossowski z Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie to jeden ze specjalistów, jacy są zaangażowani w prace poszukiwawcze i ekshumacyjne dot. tzw. zbrodni wołyńskiej. Oto, kto go atakował.

Straty Rosjan na wojnie z Ukrainą. Bilans sięgnął miliona ludzi

Według Ukrainy straty Rosjan w ludziach przekroczyły dziś milion osób. Chodzi nie tylko o ofiary śmiertelne, ale również o rannych, którzy nie będą w stanie wrócić już na pole bitwy.

Francuski gigant Renault zainwestuje w fabryki dronów w Ukrainie. Prowadzi już rozmowy z MON [TYLKO U NAS]

Francuska firma Renault prowadzi już rozmowy z ukraińskim Ministerstwem Obrony Narodowej w sprawie wspólnego uruchomienia produkcji dronów na potrzeby Paryża i Kijowa.

Ukraińcy w Polsce dołożyli do PKB 100 mld zł w 2024 roku. Przez 3 lata, to 8 razy więcej niż Polska wydała na całą pomoc dla Ukrainy

Ukraińcy w Polsce wygenerowali łącznie ok. 328,6 miliarda złotych PKB w latach 2022–2025. To oznacza, że 40,3 mld złotych, jakie zainwestowaliśmy przez trzy i pół roku w obecność Ukraińców w Polsce to zaledwie 12,26 procent czystych zysków finansowych dla naszego PKB. Kwota ta przewyższa o 87,74 procent wkład Polski w wojnę w Ukrainie oraz w pomoc przybyłym do nas uchodźcom.

Kobieta i wojna. Historia Oli, czyli opowieści zebrane przez Annę Yovkę

W ramach projektu „Kobieta i wojna” PostPravda.Info prezentujemy kolejną historię ukraińskiej kobiety Oli. Tym razem będzie chodziło chyba o najbardziej głębokiej ranie tej wojny – Mariupolu i tym, jak ludzi cudem wydostawali się z okupowanego i zablokowanego miasta. Ta historia opowiada również o tym, jak to jest, gdy twoi bliscy próbują opuścić piekielne miasto, a ty jesteś tysiące kilometrów od nich i masz minimalne możliwości, aby im pomóc.

Rozszerzenie NATO czy rosyjski imperializm: co jest winne wojnie w Ukrainie?

„Czy to imperialistyczne impulsy Putina doprowadziły do inwazji Kremla, czy też lekceważenie przez NATO obaw Rosji o bezpieczeństwo?”

Ataki na Krym i Rosję. Jaka jest skala sukcesów Ukrainy?

W nocy ukraińskie drony i rakiety miały zaatakować Krym, który pod okupacją Rosji znajduje się od 2014 roku, a także obwody kurski i biełgorodzki na terenie Federacji Rosyjskiej. Częściowo Kreml potwierdził, że doszło do ataków, ale jaka była ich skala?

Powiązate tematy