Україна незабаром має відновити роботу нафтопроводу «Дружба», який транспортує нафту з Росії до Угорщини. Транспортне обладнання було знищене під час однієї з російських атак, і Київ займався його ремонтом. На думку Віктора Орбана, це відбувалося надто повільно, що негативно вплинуло на відносини між двома країнами. Новообраний прем’єр-міністр, переможець нещодавніх виборів, також прагне відновлення постачання нафти з Росії.
Україна має відновити транзит російської нафти
Петер Мадяр, як і його попередник, також виступає за відновлення постачання дешевшої російської нафти. На тлі кризи в Перській затоці майбутній прем’єр прагне продемонструвати виборцям, що його політика є ефективнішою, ніж агресивна дипломатія попередників. Як він заявив у своєму виступі, він також розраховує, що Москва відновить транзит нафти через територію України відповідно до укладених угод.
Мадяр також пов’язує розблокування «Дружби» зі свою позицію щодо надання Україні кредиту ЄС у розмірі 90 млрд євро, який Орбан раніше фактично блокував. Серед переговорних важелів Будапешта у відносинах із Києвом залишаються також конфісковані попереднім урядом українські кошти та золото.
Читайте також на PostPravda.Info: Газ і нафта для Європи від США за 750 млрд доларів – умова американських санкцій проти Росії
Україна чи ЄС заплатить за «Дружбу»?
Наразі Мадяр використовує ці аргументи як інструменти торгу в переговорах із Києвом, однак про швидкі кроки та радикальні зміни поки що не йдеться.
Транзит російської нафти нафтопроводом «Дружба» через Україну до Словаччини та Угорщини було зупинено наприкінці січня внаслідок пошкоджень, завданих російським ударом. Наразі невідомо, чи погодиться Європейський Союз оплатити його ремонт. Президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що так чи інакше транспортування нафти через «Дружбу» буде відновлено до кінця квітня.

